kcs
04 بهمن 1401 - 13:46

زاکانی: ۴۳ درصد از بودجه ۱۴۰۲ به حوزه حمل و نقل ارتباط دارد

شهردار تهران گفت: ۴۳ درصد از بودجه ۱۴۰۲ به حوزه حمل و نقل ارتباط دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی در حاشیه یکصد و بیست و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از تقدیم بودجه سال آینده شهرداری به شورا در جمع خبرنگاران، گفت: سال گذشته بودجه مصوب 37 هزار و 700 میلیارد تومان بود که 37 هزار و 400 میلیارد تومان یعنی حدود 99 درصد بودجه محقق شد که پایه افتخاری بنا شد.

وی با بیان اینکه در بودجه امسال نیز بیش از 50 هزار میلیارد تومان نقد و غیرنقد بود که بالای 60 هزار میلیارد تومان محقق شده که افتخار جدیدی رقم خورد، تصریح کرد: در بودجه سال آینده شاهد رشد 56 درصدی نسبت به بودجه سال جاری هستیم که بودجه را به رقم 78 هزار و 475 میلیارد تومان رسانده، این بودجه ویژگی‌های خاصی دارد از جمله اینکه در بخش هزینه‌ای شاهد کاهش 5 درصدی هستیم و بخش سرمایه‌ای و مالی را اضافه کردیم.

شهردار تهران ادامه داد: آبادانی شهر برای ما محقق شده و بخش هزینه‌ای کاهش پیدا کرده است.

زاکانی تاکید کرد: در بودجه سال جاری 10 هزار میلیارد تومان سقف دوم بودجه بوده که این رقم برای سال آینده به 30 هزار میلیارد افزایش پیدا می‌کند و بیشتر در بخش حمل و نقل زیرساخت‌ها صرف خواهد شد. این بخش از طریق رونق ساخت و ساز و گره‌گشایی از زندگی مردم و قدرالسهم مدیریت شهری از مالیات بر ارزش افزوده تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: در سقف سوم بودجه نیز مشارکت در قالب پروژه‌های سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاری دیده شده است. بخشی از بدهی‌ها به بانک نیز از طرق مختلف تسویه خواهد شد و به همان میزانی که تعهداتمان به بانک‌ها را پرداخت می‌کنیم مقرر شده تا میزان 50 درصد آن را بتوانیم تسهیلات دریافت کنیم.

شهردار تهران در خصوص مجموعه شهر آفتاب و شهروند و قرارگیری آنها در چارت شهرداری تهران، گفت: ارائه خدمات اجتماعی مجموعه شهروند همانند گذشته ادامه پیدا خواهد کرد اما مقرر شد مجموعه‌های اقتصادی را در یک جا تجمیع کنیم. لذا چهارچوبی تنظیم شد که این مجموعه‌ها در معاونت مالی قرار بگیرند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 994953