kcs
04 بهمن 1401 - 14:33

مدیرکل بازرسی وزارت کشور: مدیران اقدامات دولت سیزدهم را مستندسازی کنند

مدیرکل بازرسی وزارت کشور با تاکید بر مستندسازی اقدامات دولت‌ گفت: با این کار علاوه بر تجربه نگاری برای آیندگان، مسئله جهاد تبیین مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز تحقق می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، ظهر امروز همایش مدیران کل دفاتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استان‌های هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان و کرمان به میزبانی استان هرمزگان برگزار شد. 

در این همایش علی طالبی مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور با اشاره به لزوم شناسایی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های استانی و منطقه‌ای هر استان برای رقم زدن توسعه و شکوفایی گفت: در برگزاری همایش‌های منطقه‌ای تلاش شد این فاکتور مهم در کنار فاکتورهایی همچون مسائل فرهنگی و اشتراکات مرزی لحاظ شود. 

وی ادامه داد: برخی از مسائل استان‌ها در واقع مسائل منطقه‌ای هستند که می‌توان با تعامل و همکاری استان‌های با یگدیگر این مسائل را رفع و موانع را برطرف کرد. 

طالبی افزود: استانداری هرمزگان در ارزیابی‌های مختلف نشان داده از آن دسته از استانداری‌های فعال است که این فعالیت به مدیریت خوب و برنامه محوری مدیران با نگاه توسعه و تحول است. 

وی یکی از دغدغه‌های اساسی کشور را مرکز محوری دانست و گفت: در حالی که ما نیازمند تقویت مدیریت منطقه‌ای و استانی و توجه ویژه‌تر مدیران ملی به استان‌ها هستیم مسائلی مانند بستن بودجه و با قانونگذاری به صورت ملی انجام می‌شود. 

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور گفت: مدیران کل بازرسی باید در کنار شبکه سازی، و با نگاه تخصصی مسائل و مشکلات روز را احصا کرده و برای حل آن راهکار ارائه دهند.

وی دیگر مسئله مورد تاکید در خصوص مدیران کل بازرسی استانداری‌ها را مستندسازی اقدامات دولت‌ها برشمرد و تصریح کرد: با این کار علاوه بر تجربه نگاری برای آیندگان، مسئله جهاد تبیین مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز به شکل جامع‌تری تحقق خواهد یافت. 

طالبی گفت: استانداردسازی اقدامات سیستم و کنترل کیفی امور دیگر وظیفه مدیران کل بازرسی در استان‌ها است که اگر این مسئله تحقق یابد نیازی به بازرسی هم وجود نخواهد داشت. 

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز در این جلسه گفت: مهم‌ترین رکن بازرسی باید بازرسی در خصوص مسائل اقتصادی باشد، یکی از موارد مهم در خصوص هر مدیری پاکی در زمینه اقتصادی است. 

وی افزود: یکی از دغدغه‌های اساسی مدیریت بر عملکرد نیروی انسانی است باید با نظارت بر فرآیندها و مدیریت اطلاعات و ارتقا سامانه‌های آماری در حوزه بازرسی و تحول در زمینه نیروی انسانی گام برداشت. 

استاندار هرمزگان گفت: در استان تلاش زیادی بر عملکرد مدیران وجود دارد و به برخی از مدیران در سطوح مختلف کارت زرد و حتی قرمز داده شده است، یکی دیگر از مسائلی که می‌تواند به عملکرد مسئولان و مدیران کمک کند نظارت مردمی بر مصوبات سفرهای درون استانی بود که این مصوبات در سامانه استانداری قرار گرفته تا با مشخص شدن پیشرفت پروژه‌ها، عملکرد مدیران سنجش شود. 

وی افزود: یکی دیگر از گام‌های مهم دیگر در حوزه عملکرد مدیران، تعریف یک سامانه تحت عنوان هرمزگان من است، در این سامانه مردم می‌توانند عکس مسائل و مطالبات خود را در سامانه وارد کنند و مدیر موظف است پس از رفع مشکل، عکس و تصویر این رفع مشکل را در سامانه بارگذاری می‌کند. 

انتهای پیام/864/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 995108