kcs
04 بهمن 1401 - 14:58

انتقاد رئیس هیئت بوکس استان کردستان از بی‌توجهی‌ها به این رشته ورزشی

رئیس هیئت بوکس استان کردستان گفت: سال‌های سال است که ورزش‌وجوانان به مشکلاتمان ورود نکرده و حال این رشته در استان خوب نیست.

سید مهدی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج،  با بیان اینکه کردستان به عنوان یکی از استانهای پرطرفدار در رشته بوکس در کشور به حساب می‌آید اظهار داشت: امیدواریم موانع و مشکلات پیش‌رو این رشته ورزشی پرطرفدار در استان برداشته شده و با همکاری و هم‌افزایی بیشتر زمینه توسعه این رشته در کشور فراهم شود.

رئیس هیئت بوکس کردستان وضعیت ورزش بوکس در استان را خوب ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه تعامل و همکاری خوبی بین مربیان، داوران و ورزشکاران این رشته ورزشی در کردستان وجود داشته اما نارضایتی زیادی بابت کمبود امکانات از ورزش و جوانان داریم.

وی با ادعای اینکه تمام موتورخانه سالن‌های این رشته ورزشی در شهرستان مستهلک شده و سال‌های سال است که ورزش‌وجوانان به مشکلاتمان ورود نکرده است، عنوان کرد: با توجه به ارتباطاتی که بنده با فدارسیون و سایر ارگان‌ها داشته، این هیئت اداره و همیشه در فدراسیون بررسی داریم اما متأسفانه حال ورزش استان و این رشته ورزشی خوب نیست.

ابراهیمی تعداد ورزشکاران این رشته ورزشی در کردستان را 4 هزار نفر عنوان کرد و گفت: زمانی که بنده هیئت را تحویل گرفتم 1200 نفر بیمه شده داشتیم که ساماندهی ورزشکاران در اولویت قرار گرفته و همچنان ادامه دارد.

وی از گسترش رشته بوکس در شهر دزج قروه و قروچای دهگلان و حسین‌آباد سنندج خبر داد و بیان کرد: یک رینگ بوکس به ارزش 200میلیون تومان را نیز برای شهرستان سقز خریداری کرده‌ایم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون بوکس کشور با اشاره به اینکه ورزش بوکس در همه شهرستان‌های استان فعال و اکنون گسترش در مناطق و روستاهای اطراف مدنظر است، ابراز داشت: این رشته در سطح کشور تنها در بخش آقایان فعال بوده و فعالیت بانوان کاملاً ممنوع است.

وی به افتخارات کسب شده در سطح ملی و استانی پرداخت و اظهار کرد: هیئت بوکس کردستان در میان هیئت‌های ورزشی، تنها هیئتی بود که در سال گذشته 7 نفر به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام کرده و مورد تجلیل استاندار نیز قرار گرفت، اما به دلیل المپیکی و سنگین بودن این رشته ورزشی زیاد مدال نگرفتیم، در مسابقات جهانی بوکس 156 کشور دنیا شرکت می‌کنند. ایران بعد از 86سال فعالیت در رشته بوکس تنها مدال برنز جهانی را توسط ورزشکار کردستانی کسب کرد.

مربی تیم ملی فدراسیون بوکس با ابراز اینکه در مسابقات جهانی قطب‌های بوکس؛ قزاقزستان و ازبکستان شرکت کرده و مدال گرفتن در رشته بوکس بسیار سخت است، یادآور شد: خوشبختانه هیئت کردستان تنها هیئتی بوده که سال گذشته در مسابقات استعدادهای برتر با 3 طلا و 2 برنز روی سکوی نایب قهرمان کشور شد.

ابراهیمی تصریح کرد: تمام توان و تلاشمان را برای توسعه و افتخارآفرینی بیشتر در رشته بوکس کشور به‌کار گرفته و از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

رئیس هیئت بوکس استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای طرح استعدادیابی بوکس در این استان خبر داد و  اظهار داشت: رده‌های خردسالان و نونهالان می‌توانند در این مسابقات حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه قرار بر این بود که طرح استعدادیابی هفتم بهمن ماه برگزار شود اما به دلیل برودت هوا زمان آن را تغییر دادیم، افزود: چهاردهم بهمن ماه 500خردسال نونهال در گردهمایی بزرگ استعدادیابی از سراسر استان کردستان حضور خواهند داشت.

رئیس هیئت بوکس استان کردستان با بیان اینکه گردهمایی خردسالان و نونهالان بوکس تحت عنوان "استعدادهای درخشان" برگزار می‌شود، گفت: این طرح به‌منظور استعدادیابی، آموزش صحیح و حمایت از آینده‌سازان بوکس صورت می‌گیرد.

وی درباره شهرستان میزبان برگزاری این گردهمایی در استان، گفت: از ابتدا تصمیم بر این بود که با توجه به وجود دو رینگ، این طرح استعدادیابی در بیجار برگزار شود اما به دلیل عدم همکاری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، احتمالاً آن را به قروه تغییر دهیم. 

به گفته ابراهیمی، این طرح فرصتی مناسب برای دیده شدن استعدادهای سراسر استان در رده سنی پایه است تا با نظارت اساتید این رشته بتوانند تضمین کننده آینده درخشانی برای این رشته رزمی باشند.

وی بیان کرد: امسال هیئت بوکس کردستان برنامه‌های بیشتری را جهت ارتقا این ورزش در استان در پیش گرفته که بر همین مبنا نیز طرح استعدادیابی، مسابقات و کلاس‌های آموزشی در رده‌های مختلف برگزار می‌شود.

انتهای پیام/481/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 995267