kcs
30 دی 1401 - 20:12

عملیاتی شدن پروژه‌های حمل‌و‌نقل پاک در بیست و یکمین شنبه امید و افتخار پایتخت

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: در قالب بیست‌ویکمین شنبه امیدوافتخار، تعداد یکصد دستگاه از ۵۰۰ دستگاه موتورسیکلت برقی به اداره پست تحویل می‌شود.

سیدمحمد مهدی میرزایی قمی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس در خصوص افتتاحیه‌های بیست‌ویکمین شنبه‌ امید و افتخار، عنوان کرد: اولویت شهرداری تهران برای توسعه سیستم حمل و نقل برقی، اول موتورسیکلت، دوم اتوبوس و درنهایت برقی‌کردن تاکسی‌ها است.

 میرزایی قمی با اشاره به تحویل موتورسیکلت‌ها به اداره پست، اظهار داشت: از حدود 1200 دستگاه موتورسیکلت مربوط به پست که در شهر تهران در حال خدمت رسانی هستند، در فاز اول حداقل ۵۰۰ دستگاه به شرکت پست ایران تحویل خواهد شد که برای اولین بار در ایران با رفع موانعی اعم از عدم وجود جایگاه‌های مناسب و دیگر موانع موجود به صورت سوآپ باتری در حال انجام شدن است.

وی در خصوص جزئیات ارائه‌ طرح سوآپ باتری (جایگزینی باتری)، ادامه داد: در این طرح صاحب موتورسیکلت مالک بدنه‌ آن و ارائه‌ خدمات باطری بر عهده‌ بخش خصوصی در قالب خدمات شبکه باتری می‌باشد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به دومین طرح افتتاح در اولین روز بهمن‌ماه، بیان کرد: با همکاری شهرداری تهران قرار است از 50 دستگاه اتوبوس برقی رونمایی شود که 2 دستگاه از آن‌ها در خط جمهوری-بهارستان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سید محمدمهدی میرزایی قمی در پایان با توضیح سومین طرحی که در راستای سیاست توسعه حمل و نقل پاک و کنترل آلودگی هوا انجام می‌شود، گفت: راه‌اندازی مرکز مکانیزه معاینه فنی با دو خط معاینه فنی ویژه خودروهای سبک و یک سالن برای بازرسی چشمی خودروهای گازسوز است. 

 

گفتنی است که مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران 27دی‌ماه در برنامه تلویزیونی حاضر شد و در راستای سیاست‌ها و اولویت‌های مدیریت جدید شهری خبرهای خوشی داد. از قرار معلوم شهرداری در هفته پیش رو با توجه به هفته هوای پاک به افتتاح‌های مستمر در حوزه توسعه‌ وسایل نقلیه پاک استارت می‌زند. 

این موضوع می‌تواند نوید بخش این باشد که بالاخره پروژه‌های حوزه حمل و نقل برقی در پایتخت وارد فاز عملیاتی می‌شود. با اینکه ورود به این عرصه به میزان قابل توجهی حائز اهمیت است، اما نباید از توسعه و گسترش ناوگان حمل و نقل پاک غافل شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 987351